Jdi na obsah Jdi na menu

Borneo - tropický deštný les

7. 4. 2017

 

Dnes už jsme druhým dnem v džungli a rozhodně jsme nečekali, že to bude taková oddechovka. Když jsme včera přijeli, rovnou nám byly vysvětleny bezpečnostní zásady:

1. Opice - jsou to zlodějky, takže nenechávat boty před dveřmi, pokud o ně nechcete přijít a už vůbec nenechávat odemčené dveře od chatek, ty potvory si umí otevřít a to pak nechcete zažít, když si ve vašem pokoji pár opic zařádí.

2. Repelent - máme speciální repelentový krém, který je údajně nejlepší proti pijavicím, sice smrdíme od rána do večera, ale furt je to lepší, než pijavice na noze. Posledních pár dní tu celkem vydatně pršelo, takže pijavice číhají úplně všude.

3. Sloni - první den jsme byli strašně šťastní, že jsme měli příležitost pár desítek metrů od nás pozorovat velkou skupinu slonů i se slůňaty koupající se v řece. Jenže na druhou stranu tím začala i naše smůla. Místní bezpečnostní zásada číslo 3 zní: "Vyhýbejte se sloním matkám, pokud nechcete být rozšlapáni". Díky velkému počtu slonů  v naší blízkosti byla zrušená naše noční výprava do džungle, prostě to bylo nebezpečné. A dnes pro změnu náš průvodce zrušil i denní výpravu do džungle, protože sloni jsou stále na dosah a maminky se nezdají být úplně přátelské. Jediné vlídné místo je pro nás momentálně akorát tak v houpací síti nebo na řece v loďce, když opomenu krokodýly. Na řece jsme byli ráno, půjdeme odpoledne a to co je mezi, to trávíme čekáním v houpacích sítích pozorováním drzých opic.

 

Člověk si ani neuvědomí, jaký je v džungli hluk. Když se začnou přeřvávat ptáci, opice a do toho místní druhy cvrčků, to je vám ale symfonie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář