Jdi na obsah Jdi na menu

Zima v Te Puke

18. 7. 2017

Jednou pro vždy jsme konečně po 2 měsících dali sbohem kiwi sadům - v městečku Te Puke, ve kterém jsme se na zimu tak trochu nešťastně usadili je těžké najít práci, která s kiwi nesouvisí, je to totiž největší producent kiwi na Zélandu. A tak jsme i po sběru dál zůstávali na kiwi sadech a zkusili si snad všechny činnosti, které s kiwi souvisí (picking, prunning, trimming, cutting, clipping) a jednoznačně nedokážu říct, která z těch prací je absolutně nejhorší  :-).

Zítra je den D - konečně po dvou měsících nastupujeme zase do práce, kde budeme mít střechu nad hlavou, neprší tam, nefouká tam a bude tam i pravidelná pracovní doba (na kiwi sadech totiž nemáte víkendy, tam se pracuje každý den, kdy neprší.. takže s velkým očekáváním každý den ráno sledujete  předpověď počasí a těšíte se, až začne pršet... no a když už pak zase prší týden v kuse, tak si přejete, ať už přestane, je to takový zajímavý koloběh).

Naše další práce bude ve výrobě krmiva pro domácí mazlíčky, nafasovali jsme boty s kovovou špičkou (mé první v životě), reflexní oblečení a odhodlaně jdeme čelit poslední pracovní výzvě.

Pomalu už začíná doba balancování, čas letí jako blázen a náš pobyt se blíží ke konci. Začátkem září se vydáme do Asie a v říjnu se po roce vracíme domů.